پرگولا

پرگولا

پرگولا چیست؟

 

پرگولا محلی است برای استراحت و دریافت آرامش که معمولاً تنها مختص به فضا ها و مکان های خصوصی نمی شود، بلکه در بسیاری از مکان های عمومی نیز ساخته می شود.

 

تفاوت آلاچیق و پرگولا

 

در بیشتر مواقع به دلیل آگاهی نا کافی برخی اشخاص از این سازه ممکن است پرگولا را با آلاچیق اشتباه بگیرند و یا هر دوی این سازه ها را یکسان بدانند ولی باید گفت این دو مورد کاملاً با یکدیگر متفاوتند.

پرگولا نیم سایه ایجاد می کند و فضای سقف آن کامل پوشیده نیست در صورتی که آلاچیق سقفی کاملاً پوشیده دارد و به صورت چند ضلعی ساخته می شود.

فضای داخلی پرگولا کاملاً پوشیده و محصور نیست، در طراحی های سبک مدرن مورد اجرا قرار میگیرد

 

 

پرگولا

 

 

متریال مصرفی در سازه نامبرده انواع مختلفی دارد شما می توانید این سازه را با متریال هایی مانند چوب، ترموود، فلز، چوب پلاست، آهن و انواعی دیگر از متریال ها ساخت.

 

 

انواع سبک ها

 

  • سقف باز  پرگولا های سقف باز سبک مدرنی از طراحی پرگولا می باشد که حریم خصوصی را کاهش می دهد و جریان هوای فراوانی در این سازه وجود دارد
  • شیروانی نمایی سنتی و کلاسیک دارد که آب باران به راحتی از آن فضا خارج شود
  • بادبانی ساخته شده از پارچه می باشد که متریال آن باید از کیفیت مناسبی برخوردار باشد تا در برابر نور خورشید و یا بارندگی دچار آسیب نشود

 

مزایا

 

  • ایجاد یک فضای مشخص در محوطه خانه یا ویلا شما برای استفاده های مختلف
  • ایجاد فضای مناسب برای اجرای آشپزخانه کثیف به دلیل داشتن تهویه مناسب
  • ایجاد و مشخص کردن نقطه کانونی محوطه به طور کلی یک ایده عالی برای تعریف فضای شما می باشد
  • ارزش ملک شما را افزایش می دهد
  • و جذابیت چند برابری محوطه منزل شما

 

پرگولا

 

 

چوب یکی از جذابترین و محبوب ترین متریال برای ساخت پرگولا می باشد، ترموود یا چوب متریالی کلاسیک می باشد .

اضافه کردن پیچک ها و گل های رونده مثل رز های رونده و گیاهان رونده مثل انگور به دور اطراف پرگولای شما می تواند فضای خیلی زیبایی را برای تراس شما ایجاد نماید.

در طراحی و اجرا مساله ای که باید مورد توجه قرار بگیرد این است که سازه در حال ساخت برای استفاده همزنمان چند نفر مد نظر قرار گرفته است به غیر از این مساله شرایط اقلیمی و یا موقعیت آب و هوایی آن منطقه باید مورد نظر قرار گیرد .

به طور مثال در شهر ها یا مکان هایی که بارندگی زیاد است باید از طراحی بهره ببریم که از میزان ورود آب به داخل سازه جلوگیری شود.

 

 

پرگولا

 

 

وقتی صحبت از ساخت سازه های چوبی و شیک می شود، اولین اشتباهی که تصور می شود هزینه های بالای ساخت آن سازه می باشد در حالی که چنین تصوری برخلاف واقعیت است و اشتباه می باشد.

شما می توانید همین حالا با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید و با صرف یک هزینه معقول و مناسب صاحب یک پرگولا یا آلاچیق شیک شوید و از استفاده آن نهایت لذت را ببرید.

شرکت مهندسین مشاور فلات سبز مشاور، مجری و طراح در زمینه انواع آلاچیق و پرگولا، با ما تماس بگیرید.

بالا