سبک مینیمال

سبک مینیمال

مینیمالیست یا سبک حداقل گرایانه

از صفات سبک مینیمال سادگی، وضوح و یکتایی است که به زندگی ما قدرت ونشاط می بخشد.

در این سبک ذهن انسان به سمت آرامش و فرار از شلوغی های دنیای اطراف پناه می برد و بتعث می شود که به عمد به مسائلی که بیشتر برای آن ارزش قائلیم تمرکز کنیم

عناصر اضافی را از محیط اطراف خود حذف کنید

سبک مینیمال بسیار تحت تاثیر فرهنگ و فلسفه ژاپنی قرار دارد.

یک هنری غربی که بعد از جنگ جهانی دوم شروع به پیدایش کرد و تا کنون این سبک زیبا یک انتخاب ماندگار و تاثیر گذار در زنگی امروز می باشد.

این سبک برگرفته از مکتب ذن یا همان دستیابی به آزادی درون می باشد که تاثیر به سزایی بر تفکر ژرف اندیشی ماهیت بر اشیا و ساده زیستی دارد.

در این سبک برای خلق آرامش و سکون در فضای داخلی خانه از اجزایی همچون آینه، شیشه، استیل و بتون استفاده می شود.

سبک مینیمال

مینیمالیست و فرار از مصرف گرایی

در این سبک از معماری برای فرار از فرهنگ مدرن و امروزی که خرید و تجمل گرایی در اولویت قرار دارد و تجمع اجناس غیر ضروری زندگی که موجب آشفتگی روح و روان انسان می شود

تاکید بر خرید اجناس ضروری و با کیفیت دارد و حس رهایی و آزادی را با حداقل وسایل به ببینده القا می کند.

طراحی نمای مینیمال :

در این سبک از طراحی به طور معمول از متریال هایی محدود استفاده می شود.

تنوع زیاد، شلوغی، آشفتگی و تجمل گرایی خبری نیست و رنگ های بکار به طور معمول سفید طوسی و رنگ های خنثی می باشد.

واژه مینیمال به تنهایی به معنی حداقل می باشد و مینیمالیست با توجه به جایگاه به کار بردن آن واژه استفاده حداقلی از حداقل ها می باشد به همین منظور طرفداران و پیروان این سبک به ساده گرایی مشهور هستند.

در این سبک نظم و تمیزی بیش از حد به چشم می خورد و افرادی که وارد این فضا می شوند به راحتی می توانند نظم و آرامش را احساس کنند.

سبک مینیمال

دکوراسیون مینیمال به دور ازتجملات است و در کل سبک بی آلایشی و ساده ای می باشد اما از شکوه لبریز است

امروزه سبک مینیمال طرفدار بسیاری پیدا کرده،  رنگ سفید و همچنین رنگ های خنثی در این سبک از ویژگی های اساسی و اصلی می باشد

در این سبک دیوار ها ساده، بدون پترن و الگو های خاص و پیچیده می باشند، استفاده از الگو های محو و ساده در سبک مینیمال بیشتر به چشم خواهد آمد.

اتاق خواب در سبک مینیمال

در این سبک به طور معمول دیواره ها به رنگ سفید و یا ترکیبی از طوسی کمرنگ یا قهوه ای روشن و سفید می باشد که این رنگ ها به اندازه ای خنثی هستند که در نگاه اول اصلا جلب توجه نمی کنند

معمولاً تخت خواب ها به صورت پایه کوتاه بدون سر تختی های مجلل و یا با سر تختی های ساده و کوتاه می باشد و از میز های ساده کنار تختی همراه با آباژور استفاده می شود

معمولاً رو تختی ها، رو بالشی ها و ملحفه های این سبک از رنگ های خنثی یا سفید می باشند این اتاق خواب ها معمولاً با یک یا دو مجسمه ، آینه و گلدان به رنگ روشن می باشند

سبک مینیمال

سرویس بهداشتی

اگر سرویس بهداشتی منزل شما کوچک است شما میتوانید با قرار دادن یک آینه عریض فضای سرویس بهداشتی منزل خود را بزرگتر کنید این گونه فضایی بزرگ‌تر از حد معمول در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

بهتر است لوازم مربوطه را به درون کشو یا کمد ها قرارداد که در معرض دید نباشد.

اگر می خواهید از سرویس بهداشتی فرنگی استفاده کنید بهتر است همیشه درب آن بسته باشد و اگر از سرویس ایرانی استفاده می کنید کاشی و سرامیک ها همواره تمیز و سپید نگه دارید.

از شیر الات نقره ای و سفید استفاده کنید.

سبک مینیمال

سالن نشیمن در سبک مینیمال 

کاناپه های چیس معمولاً بهترین گزینه برای اتاق نشیمن در این سبک می باشند که با رنگ های روشن و خنثی حس آرامش و سادگی را به خانه القا می کند.

تزئینات دیوار با آینه های بزرگ بدون قاب کناف بیشتر به صورت اکسنت وال و در صورت علاقه اجرای تی وی روم با نور پردازی مخفی با اسلپ یا طرح های ساده جلوه خاصی به این سبک از خانه ها می بخشد.

همانطور که گفته شد، تجملات وسایل پر زرق و برق، مبلمان با طراحی کلاسیک، میز و صندلی و ظروف براق جایی در این نوع طراحی ندارد.

طرح و نقش فرش در این طراحی معمولا به صورت آبرنگی و بدون طرح نقش گل و مرغ، با رنگ های خنثی و یا گاهاً از پوست های مصنوعی استفاده می شود.

شرکت مهندسین مشاور فلات سبز مجری و طراح انواع دکوراسیون داخلی ، برای دریافت مشاوره با ما تماس حاصل نمایید.

بالا