French interior Design

_ سبک فرانسوی چیست؟

سبک فرانسوی در طراحی داخلی، در قرن 18 میلادی پدیدار شد. سبک فرانسوی به طیف رنگی که در فضا استفاده می شود بستگی دارد.

آیا به دنبال یک اتاق نشیمن به سبک فرانسوی هستید؟ با ما هامراه باشید تا در ادامه این مقاله به معرفی این سبک پرطرفدار بپردازیم.

 

اتاق نشیمن جایی است که شما وقت خود را با خانواده و دوستان خود به تماشای تلویزیون و گفت و گو با یکدیگر می پردازید. به همین علت است که میخواهید سبک دکوراسیون شما با سبک و سلیقه منزل شما مطابقت داشته باشد.

 

_ دیوار های کرم رنگ و پرده های طرح دار:

نقاشی های طرحدار قدیمی بر روی دیوار ها، مبلمان های چوبی سبک عثمانی که به عنوان میز و مبلمان قهوه خوری از آن در سبک فرانسوی استفاده می شود، در اتاق نشیمنی که رنگ کرم برای دیوار هایش انتخاب شده است، می تواند فضای مورد نظر شمارا به این سبک نزدیک تر نماید. همچنین استفاده از فرش و قالیچه های دستباف درمرکز اتاق نشیمن می تواند یکی از المان های بخصوص در این سبک اروپایی باشد.

 

_ میز گرد با سنگ مرمر:

استفاده از میز های عسلی با سنگ مرمر و پایه های آهنی مشکی رنگ جهت قرار دادن گلدان و المانهای  تزئینی در اتاق نشیمن، مورد استفاده طرفداران این سبک قرار دارد.

 

_ کابینت با درب شیشه ای:

یکی دیگر از المان های مورد استفاده در سبک معماری داخلی فرانسوی، کابینت ها با درب شیشه ای است که در اتاق نشیمن از آن جهت جای گذاری کتاب و یا اشیا عتیقه به صورت پراکنده، استفاده می گردد.

رنگ کابین های شیشه ای معمولا، ذغالی، سبز صدری و یا کرم می باشد. ست کردن رنگ کابین معمولا همراه با مبلمان و یا اکسسوری های تزئینی می باشد.

 

_ آینه های بیضی شکل طلایی:

استفاده از آینه های طلایی بیضی شکل، یکی از پرطفدار ترین المان های سبک فرانسوی در طراحی داخلی می باشد.

هماهنگی در رنگ قاب این آینه ها با دیگر اکسسوری های اتاق نشیمن نشان دهنده بازی با رنگ های تضاد در این سبک می باشد این آینه ها معمولا با کنسول خود همراه هستند که جای گذاری آنها بسته به طرح اجرایی فضا موجود اتاق نشیمن می باشد. اما اکثر اوقات، کنسول و آینه در کنار پنجره قرار داده می شود.

 
_ ساعت دیواری بزرگ:

یک ساعت دیواری روستیک بزرگ چوبی، همان المانی است برای طراحی داخلی به سبک فرانسوی که در بالای سر مبل کابریول قرار می گیرد تا به چیدمان شما در این سبک، کمک کرده باشد.

 

 

_ کاغذ دیواری طرح دار:

استفاده از کاغذ دیواری های طرحدار که هماهنگ با گل های مبلمان باشد، یکی دیگر از المان های طراحی فرانسوی را به خود اختصاص داده است. شما می توانید دیوار های اتاق نشیمن خود را با استفاده از کاغذ دیواری های طرح دار و هماهنگ کردن طرح آن با مبلمان و یا کوسن های مبلمان، این سبک از طراحی داخلی را بیشتر در منزل خود نمایان کنید.

 

_ مبلمان با روکش سفید:

در نهایت، مبلمان با روکش سفید و یا خاکستری در خانه های به سبک فرانسوی بسیار محبوب هستند.

وقتی صحبت از طراحی اتاق نشیمن به سبک فرانسوی به میان می آید، داشتن مبلمان های مناسب برای یک خانواده پر جمعیت یا برای پذیرایی مهمانان، بسیار مهم است.

شما هرگز دوست ندارید که فضای اتاق نشیمن شما شلوغ باشد، پس استفاده از رنگ های سفید و خاکستری برای مبلمان می تواند گزینه خوبی برای طراحی و چیدمان المان داخلی به سبک فرانسوی باشد.

در پایان این مطلب همراهان همیشگی ما می توانند جهت مشاوره و طراحی با تیم مهندسین مشاور فلات سبز تماس حاصل فرمایند

منتظر دیدار شما عزیزان هستیم

 

 

 

 

 

 

بالا