فنگ شویی حیاط خانه

فنگ شویی حیاط خانه

 حیاط به منظور ورودی منزل شما انرژی داخلی منزل شما را تامین می نماید بنابراین می توانید با رعایت اصول فنگ شویی این انرژی را بیشتر کنید.

فنگ شویی چیست؟

فنگ شویی نوعی فرهنگ، متعلق به کشور چین می باشد.

هر پدیده ای در جهان ما متشکل از یک نیروی انرژی نامرئی می باشد که دائماً در جریان است برای بالا بردن این جریان باید از اصول فنگ شویی تبعیت کنیم.

فنگ شویی به معنی باد و آب است که این دو عناصر مهمی در هستی می باشند و به حرکت و حیات اشاره دارند.

هزاران سال پیش مردم چین دریافتند که می توانند بجای جدال با طبیعت به دوستی با آن بپردازند و این گونه کیفیت زندگی خود را بالا ببرند.

فنگ شویی دانش زندگی متعادل و هماهنگ، انسان و محیط یا همان طبیعت می باشد و در مفاهیم دیگر به معنی پزشکی ساختمان می باشد.

 فنگ شویی در بسیاری از فرهنگ ها وجود دارد و در هر یک از این فرهنگ ها اسم مختلفی دارد، استفاده از علم فنگ شویی باعث می شود تا انرژی مثبت را به زندگی خود بیاوریم و به حذف انرژی منفی بپردازیم.

 

 

فنگ شویی حیاط خانه

 

معمولاً رنگ ها و نحوه ی قرارگیری یا چیدمان المان ها از مواردی هستند که باید مورد توجه قرار بگیرد که از این رو بتوانیم انرژی مثبت را بیشتر به جریان بیاندازیم.

 

اگر چه علم فنگشویی بیشتر در رابطه با دکوراسیون داخلی مطرح شده است اما حیاط  منزل شما به منظور ورودی یک خانه از مهمترین موارد در علم فنگشویی می باشد و این مساله بسیار حائز اهمیت است که شما چه طراحی را برای حیاط خود در نظر دارید.

 

فنگ شویی حیاط خانه و جهت های آن 

 

فنگ شویی حیاط خانه و یا محوطه همانند فضای داخلی منزل متشکل از چهار جهت اصلی و چهار جهت فرعی می باشد، که باید در هر بخش مشخص المان مرتبط با آن جهت قرار گیرد

  • شمال 
  • شمال شرقی
  • شمال غربی
  • جنوب 
  • جنوب شرقی 
  • جنوب غربی
  • شرق 
  • غرب

 

عنصر آب 

در فنگ شویی حیاط خانه، بخش شمالی حیاط جایگاه عنصر آب می باشد پیشنهاد می شود که در این بخش از این عنصر استفاده شود.

استفاده و یا قرار دادن آبنما در این بخش پیشنهاد مناسبی برای شما خواهد بود، آب به مفهموم پاکیزگی و ثروت است، صدای آب به شما حس بسیار فوق العاده ای می دهد و استرس را از شما دور می کند.

 

عناصر خاک، چوب، آتش، فلز

شمال شرقی حیاط جایگاه المان خاک است می توانید در این بخش به اجرای یک باغچه مملو از سنگ بپردازید.

در قسمت شرقی باغ المان چوب قرار دهید المان هایی مثل درخت و گل بهترین گزینه هستند،حتما از گل و گیاهانی استفاده کنید که نیاز به آبیاری کمتری دارند و دربرابر آفتاب مقاوم هستند.

در قسمت جنوب شرقی باغ بهتر است از گل ها و گیاهان کوچک استفاده کرد.

قسمت جنوبی باغ محلی است که به قرار دادن عنصر آتش مربوط  است که با می توانید از یک پیت فایر، منقل کباب و ... استفاده کنید.

همانند جهت شمال شرقی بهتر است از المان هایی مثل سنگ ریزه و سنگ استفاده کنید

بخش شمال غربی بهتر است از عنصر فلز استفاده شود مجسه های فلزی برای این مکان بسیار مناسب است، این بخش مربوط به کودکان می باشد شما می توانید زمین بازی برای کودکان خود طراحی کنید.

 

فنگ شویی حیاط خانه

 
نورپردازی در فنگ شویی

همانطور که در مقالات پیشین به آن پرداختیم المان نور پردازی در محوطه سازی بسیار حائز اهمیت است علاوه بر زیبایی خانه شما را از نیرو های منفی دور می کند.

نور پردازی در فنگ شویی حیاط خانه به صورت قرینه باید بکار برود.

 

انتخاب گل و گیاه در فنگ شویی

گل های بامبو از بهترین نوع گیاهان در فنگ شویی هستند و به هیچ وجه از کاکتوس استفاده نکنید گل کاکتوس انرژی منفی دارد و در عوض می توانید گیاهان بهتری جایگزین آن کنید، همچنین می توانید از گیاهان پولساز استفاده کنید.

گل های قرمز نقش مثبتی در فنگ شویی حیاط خانه شما خواهند داشت.

قرار دادن یک نیمکت و گل های رز قرمز در اطراف آن هم زیبا خواهد بود و همچنین یکی دیگر از المان های فنگ شویی حیاط خانه خواهد بود.

وسایل اضافی گلدان شسکته و امثال آن را دور بریزید و آن محیط را به انباری تبدیل نکنید، این امر حتی به فضاهایی که در معرض دید نیست هم اشاره دارد.

قفسه ای را برای ابزار ها و وسایل مربوط به کار خود در نظر بگیرید و تمامی آن ها را با نظم در کنار هم قرار دهید.

 

فنگ شویی حیاط خانه با انتخاب میز و صندلی مناسب

اگر مایل هستید در حیاط خود میز و صندلی قرار دهید پیشنهاد می شود از میز های گرد استفاده شود خطوط گرد و دایره ای سبب آرامش در این فضا می گردد و بلعکس خطوط تیز و دارای زاویه حس عدم اطمینان را به شخص القا می کند.

 

کلام آخر

در صورتی که حتی حیاط ندارید می توانید اصول فنگ شویی را در تراس های خود اجرا کنید و با این کار انرژی مثبت را به منزل خود روانه سازید.

حتی می توانید تراس خود را اینگونه سبز کنید و در بخش جنوبی آن گل قرار دهید  چرا که این امر دقیقا هماهنگ با علم فنگشویی است.

بطور کلی در فنگ شویی حیاط خانه این بحث مطرح است که از بهم ریختگی فضا جلوگیری کنید زمانی که فضا نا مرتب باشد انرژی به خوبی جریان پیدا نمی کند و جا به جا نمی شود

پس حیاط خود را مرتب و آراسته نگه دارید همانطور که گفته شد گل های پژمرده را دور بریزید  و حس خوش را به خود و خانواده خود تقدیم کنید.

شرکت مهندسین مشاوره فلات سبز برای دریافت مشاوره باکارشناسان ما تماس بگیرید.

بالا
باز کردن چت
چطور می تونیم کمکتون کنیم؟
MENU
مهندسین مشاور فلات سبز