شرکت مهندسین مشاور فلات سبز

طراحی فضای سبز با گابیون

 

طراحی فضای سبز با گابیون مخصوصاً در روف گاردن ها و تراس های سبز پر کاربرد می باشد.

 

گابیون چیست؟

گابیون یک واژه ایتالیایی است، تور سنگ یا گابیون به منظور قفس های تورس شکلی می باشد، ما در این مقاله به بررسی گابیون، کاربردهای آن  و همچنین ارائه چند ایده طراحی فضای سبز با گابیون می پردازیم.

گابیون به منظور سیم های فلزی هستند که بافته شده یا به یکدیگر جوش خورده اند که درون آن با سنگ های سفید رودخانه ای، قلوه سنگ و شن، بتن قطعاتی امثالهم پر می کنند.

 

تاریخچه گابیون

 

اولین بار این سازه توسط مصری های زمان فرعون در کنار رود نیل به جهت جلوگیری از سیلاب ساخته شد وهمچنین مصرف نظامی نیز داشته است به طور کلی مصرف گابیون به گذشته های خیلی دور باز می گردد.

و در پیش تر از آن به عنوان جان پناه استفاده می شده و کاربرد هایی همچون فنس و حصار داشته است.

 

FALATSABZ

 

کاربرد گابیون در اصل معطوف به فعالیت های عمرانی است

 

 • راه سازی
 • موج شکن
 • مقاوم سازی پل ها و جاده ها
 • مهندسی سازه

موارد نامبرده همگی از کاربرد های گابیون در صنعت می باشد ولی فقط محدود به این موارد نمی گردد بلکه طراحی فضای سبز با گابیون بسیار مورد توجه قرار گرفته و شرکت مهندسین مشاور فلات سبز با اعمال طراحی های خلاقانه خود آن را به منازل شما می آوریم.

اگر متریال در ساخت گابیون های فلزی، گالوانیزه باشد طول عمر بالاتری دارد و کمتر در برابر شرایط آب و هوایی مختلف دچار فرسایش می شود.

گابیون ها معمولاً متناسب با محیط زیست می باشند و حتی در صورت تخریب می توانند مجدد مورد استفاده قرار بگیرد.

 

FALATSABZ

 

 

طراحی فضای سبز با گابیون چگونه است؟

 

همانطور که گفته شد امروزه طراحی فضای سبز با گابیون بسیار ترند شده، با ترکیب المان های فضای سبز می توانید از آن بهره ببرید.

از این امر به عنوان یک وجه تزیینی مورد بررسی قرار می گیرد، بسیار رایج شده و در نما های شهری، طراحی های فضای سبز مورد استفاده قرار می گیرد.

 

FALATSABZ

 

حتی برای اجرای مبلمان شهری نیز بسیار پرکابرد و زیبا می باشد و یکی از المان های زیبایی شناختی در اجرای فضای سبز محسوب می شود.

 

 • ساخت فلاور باکس با استفاده از گابیونیکی از ایده ای خاص و شیکی می باشد که در طراحی فضای سبز با گابیون مورد استفاده قرار میگیرد در این حالت گلدان را در داخل این توری ها در میان سنگ ها قرار می دهیم.

   

 •  گابیون ها در ساخت مبلمان باغی کاربردی هستند و با استفاده از آن می توانید نو آوری های جذابی در طراحی های خود داشته باشید.
 • ساخت پله با گابیون از دیگر المان هایی می باشد که می توانید در محوطه خود از آن استفاده کنید، در صورت اجرای این المان باید از سنگ های صیقلی استفاده کرد که آزار دهنده نباشد.
 • ترکیب آبنما و گابیون، از دیگر المان های طراحی فضای سبز با گابیون می باشد  آبنما در فضای سبز بسیار پر طرفدار بوده است و ترکیب آن با گابیون بسیاز چشم گیر خواهد بود، با استفاده از سنگ های سفید رودخانه ای در ابعاد و اندازه های متفاوت این طراحی را می توان انجام داد.
 • ترکیب دیوار سبز و گابیون، دیوار های سبز باغ های عمودی می باشند و با ایجاد بستری مناسب برای گیاهان لازمه رشد آن ها را آماده نماییم، حال ترکیب آن با المانی همچون گابیون می تواند ایده زیبایی برای فضا سبز شما محسوب شود.

آتشدان گابیونی، آلاچیق، باربیکیو از سایر ایده ها برای فضای سبز شما بحساب می آید.

 

شرکت مهندسین مشاور فلات سبز طراح،مشاور، مجری در زمینه انواع سبک های محوطه سازی برای دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

بالا
باز کردن چت
چطور می تونیم کمکتون کنیم؟
MENU
مهندسین مشاور فلات سبز