سان روم گاردن

سان روم گاردن

سان روم گاردن چیست؟

با صنعتی شدن روز افزون زندگی یافتیم که آن روستاهای بکر و زیبا بیشتر بوی زندگی دارند، بنابراین افراد با خرید باغ ویلاها در نقاط خوش آب وهوا سبزینگی را دوباره مهمان خانه های خود کردند.

اجرای سان روم یا باغ آفتابی اهداف مختلفی را دنبال می کند،  سان گاردن گلخانه نیست و یکی از هدف های اصلی آن بهبود فضای جوی منزل شما می باشد.

سان روم گاردن علاوه بر استفاده از فضای داخلی امکان لذت بردن از فضای بیرونی را نیز برای شما مهیا می کند و به عنوان یک باغ چهار فصل محسوب می شود لیکن بهتر است از سیستم های سرمایشی و گرمایشی بهرهمند شوید .

گاهاً سان گاردن با گلخانه ها اشتباه گرفته می شوند ، ولی تفاوت های زیادی متوجه این سازه می باشد.

این فضا دید پانامورایی ایجاد می کند و همین امر سبب خواهد شد که این فضا منحصر به فردتر و شیک تر بنظر برسد.

اصولاً در مناطق سرد سیر قابل اجراست، به عنوان یک مکان گرم می توانید از میل کردن صبحانه در یک روز برفی لذت ببرید در فصول سرد و یخبندان می توانید گیاهان خود را در این قسمت قرار دهید تا تحت آسیب قرار نگیرند و شب ها نیز به تماشای ستارگان بنشینید.

 

 

تفاوت سان روم گاردن و روف گاردن

سان روم گاردن به طور کلی فضایی کاملاً متفاوت با فضای روف گاردن است به طور مختصر به این تفاوت می پردازیم، روف گاردن برای پشت بام طراحی شده ولی سان روم گاردن به معنی فضایی شیشه ای بسته و متصل به خانه می باشد که حد فاصل فضای بیرونی و درونی منزل شما می باشد.

 

 

سان روم گاردن و سلامت روان

با توجه به افسردگی های فصلی برخی از افراد در فصل زمستان،  اجرای سان روم گاردن پیشنهاد مناسبی خواهد بود، در این صورت شخص می تواند در معرض تابش نور خورشید قرار گیرد، احتیاج خود به نور خورشید را برطرف سازد و از آن لذت ببرد.

 

انواع سان گاردن
  • گلخانه
  • اتاق چهارفصل
  • اتاق افتاب
  • ایوان سر پوشیده

 

مزایای استفاده از سان روم گاردن
  • استفاده بهینه از محل زندگی خود
  • کاهنده افسردگی فصلی
  • کاهنده آلودگی هوا و جلوگیری از بروز گاز های گلخانه ای

 

 

سان روم از دو متریال اولیه تشکیل شده است
  • متریال برای بدنه اولیه : بدنه اصلی سان روم باید از متریالی ساخته شود که در برابر شرایط مختلف آب و هوایی مقاوم باشد.

 

  • متریال نفوذ افتاب : شیشه متریال اصلی در سان روم می باشد باید از شیشه مناسب استفاده شود تا نور خورشید به بهترین شکل هدایت شود.

 

کاربرد چند المان در سان روم

 

کف پوش

چوب پلاست، تایل ترموود جزء پر طرفدار ترین نوع کف پوش می باشد که از طول عمر بالایی برخوردار است

 

 

فلاور باکس

 

استفاده از فلاور باکس ها در ابعاد مختلف مملو از گل و گیاهان زیبا در جذابیت سان روم گاردن نقش بسزایی خواهد داشت، گیاهانی که در سان روم گاردن مورد استفاده قرار می گیرند باید گیاهان مقاومی باشند و احتیاج کمتری به آبیاری داشته باشند.

 

مبلمان

 

مبلمانی که در سان روم مورد استفاده می گیرند در زیبا سازی این محیط بسیار تاثیر گذار خواهند بود، رنگ مبلمان محدودیتی ندارد اما بهتر است از طیف رنگ زرد یا سبز که محیط را زنده تر نمایان می کند استفاده کرد.

 

سقف

سقف سان گاردن را می توان با شیشه اجرا کرد اما در شرایط آب و هوایی که آفتاب تندی وجود دارد  مانند مناطق کویری بهتر است از شیشه استفاده نکنید.

 

به طور کلی سان روم یک فضای متفاوت است برای گذراندن اوقات فراغت شما.

 

شرکت مهندسین مشاوره فلات سبز مجری، طراح و مشاور برای دریافت اطلاعات بیشتر یا مشاوره رایگان با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

 

بالا
باز کردن چت
چطور می تونیم کمکتون کنیم؟
MENU
مهندسین مشاور فلات سبز