روف گاردن ساده و ارزان

روف گاردن ساده و ارزان

با رعایت چند اصول میتوان روف گاردن ساده و ارزان اجرا کرد.

 

روف گاردن و مزایای آن 

روف گاردن ها علاوه بر ایجاد فضای سبز، مسبب ایجاد یک فضای سرشار از آرامش در شهر های شلوغ برای ساکنین آن ساختمان می باشد. 

روف گاردن فضایی است که میتوان از فضاهای بدون کاربرد استفاده بهینه کرد.

مزایای روف گاردن 

  • کاهش آلودگی هوا: با اجرای بام سبز یا روف گاردن و اجرای گل و گیاهان بر سطح آن به نوعی در کاهش این امر سهیم خواهیم بود. 
    گیاهان با جذب آلودگی های کربنی موجود در محیط امکان وجود یک فضایی سرشار از اکسیژن را به شما می دهند.
  • افزایش قیمت ملک: اجرای بام سبز بدلیل لاکچری و امروزی بودنش می تواند تا حدود بسیاری بر افزایش ارزش ملک شما تاثیر گذار باشد.
  • عایق حرارتی: روف گاردن مانند عایق در برابر سرما و گرما عمل خواهد کرد که ممکن است در سرما به سیستم گرمایش و در گرما به سیستم سرمایش نیاز پیدا نکنید.
  • عایق در برابر صدا: روف گاردن تا حجم بسیاری از صداهای مزاحم را کاهش می دهد.

 

راهکار هایی برای  داشتن روف گاردن ارزان 

 

فضا را محدود کنید

همانطور که همگی می دانیم با بالا رفتن متراژ زمین برای اجرای روف گاردن قیمت نیز بالا می رود، شما میتوانید با در نظر گرفتن میانگین هزینه برای اجرا روف گاردن ساده و ارزان مکانی مشخص را برای این کار در نظر بگیرید و با جدا سازی و دیوار های مخصوص آن بخش را محصور و یا با اصلاح شخصی سازی کنید.

 

فلاور باکس

بخش بیشتر هزینه ی روف گاردن به ایزولاسیون مربوط می شود، ایزولاسیون همان ایجاد لایه های ضد ریشه می باشد که در زیر سازی روف گاردن بکار می رود.

برای داشتن روف گاردن ساده و ارزان با ساخت فلاور باکس هایی از جنس ترموود و اعمال ایزولاسیون کف فلاور باکس ها از پرداخت و متحمل شدن هزینه های اضافی این مرحله گذر خواهید کرد.

 

مبلمان فضای باز 

 مبلمان مخصوص فضای باز معمولاً هزینه های بالایی دارند شما می توانید برای داشتن یک روف گاردن ساده و ارزان با ساخت لمکده ای چوبی از جنس ترموود و یا حتی استفاده از میز و صندلی های چوبی لزوم مصرف مبلمان در فضای روف گاردن خود را حل کنید.

 

آبیاری دستی

اجرای سیستم آبیاری هوشمند به دلیل وجود پمپ آب، کنتر و شیر های برقی هزینه بر خواهند بود، شما می توانید با آبیاری دستی توسط آبپاش و شلنگ نیاز گیاهتان به آب را بر طرف سازید.

 

کف پوش 

امروزه کف پوش های ترموود در قالب تایل بسیار پر طرفدار هستند و از طول عمر بالایی برخوردار می باشد اما این نوع متریال با توجه به متراژ هزینه بر خواهد بود پیشنهاد شرکت مهندسین مشاور فلات سبز برای داشتن روف گاردن ساده و ارزان ترکیب چمن و تایل ترموود می باشد که علاوه بر ایجاد زیبایی بصری مقرون به صرفه تر خواهد بود.

 

سایه بام 

برای داشتن یک سایه ی خنک بر سطح روف گارن حتما نباید با اجرای آلاچیق برای خود هزینه تراشی کنید شما میتوانید با تهیه یک سایه بام پارچه ای به روف گاردنتان زیبایی ببخشید.

باربیکیو 

باربیکیو از جدیدترین مدل های کباب پز ها هستند که در فضای سبز بکار رفته می شود و تهیه آن کاملاً سلیقه ای و دلبخواه شخص می باشد.

 

داشتن روف گاردن ساده و ارزان به چه عواملی بستگی دارد؟

 

به طور کلی داشتن یک روف گاردن ساده و ارزان به نوع روف گاردن، نوع گیاهان انتخابی، تجهیزات و اکسسووری های مصرفی و … بستگی خواهد داشت .

باید در خرید متریال ها صرفه جویی کرد، برای مثال هر چقدر تعداد درختچه ها بیشتر باشد هزینه بالا تر میرود.

 معمولاً قیمت سایر متریال ها نیز می توانند با انتخاب نوع متریال (خارجی- ایرانی) متغیر باشند.

برای دریافت قیمت و نحوه ی اجرای یک روف گاردن ارزان و ساده همین حاالا با ما تماس بگیرید.

برای دریافت مشاوره و راهنمایی های بیشتر با کارشناسان شرکت مهندسین مشاور فلات سبز می توانید از طریق سایر کانال های ارتباطی با ما در تماس باشید.

 

شرکت مهندسین مشاور فلات سبز مجری،طراح و مشاور روف گاردن، تراس گاردن و محوطه سازی.

 

بالا
باز کردن چت
چطور می تونیم کمکتون کنیم؟
MENU
مهندسین مشاور فلات سبز