اجرای آشپزخانه کثیف در بالکن

اجرای آشپزخانه کثیف در بالکن

 

اجرای آشپزخانه کثیف در بالکن ایده ای است که امروزه بسیار مورد استقبال قرار گرفته که در اینجا به صورت مختصر به آن می پردازیم.

 

انواع آشپزخانه

 

از زمانی که آشپزخانه ها اپن شدند، نا مرتب شدن آشپزخانه به دنبال یک مهمانی چند نفره بسیار مشهود شد و این امر باعث ناراحتی و حساسیت بسیاری از خانم ها گردید.

به همین دلیل معماران و طراحان بر آن شدند که سبک نوینی در طراحی آشپز خانه را ابداع کردند.

امروزه در بسیاری از منازل آشپزخانه ها به دو سبک اجرا می شوند که از لحاظ کارایی کاملاً با هم متفاوتند.

به طور کلی یکی برای پخت و پز و دیگری تنها کاربرد دکوراسیونی در منزل دارد این دو سبک آشپزخانه توسط یک کابینت یا تیغه دیوار از یکدیگر جدا می شوند.

 

آشپزخانه تمیز 

 

آشپز خانه تمیز فضایی شیک و زیباست و کاملاً در معرض دید می باشد که می تواند اپن باشد یا بدون هیچ جدا کننده ای به سالن متصل شود و تنها برخی از کار های جزئی در آن انجام می پذیرد.

متراژ آشپزخانه تمیز بزرگتر از آشپزخانه کثیف است، وسایل آشپزخانه همگی با نظم و اصول دکوراسیون منزل چیده شده است، معمولاً از متریال های قوی تر در  ساخت المان های یک آشپزخانه ی تمیز استفاده گردد.

هود کوچک، گاز رو میزی، فر تو کار، مایکروفر و ..، کابینت های شیک متناسب با دکوراسیون منزل شما، در آشپزخانه تمیز بسیار چشمگیر خواهد بود.

 

فلات سبز

 

آشپزخانه کثیف

 

آشپزخانه کثیف، آشپزخانه پنهان یا مطبخ در فضایی بسته می باشد که در معرض دید نباشد، فضای کاملاً محفوظی است برای پخت و پز، شست و شو است.

یکی از پر اهمیت ترین کابرد های آن این است که بوی غذا، سبزی سرخ کرده و ... در خانه پخش نمی شود و بهم ریختگی های یک میهمانی از دید مهمانان پنهان می ماند.

آشپزخانه کثیف معمولاً برای خانم های با حجاب گزینه محبوبی می باشد چرا که آن ها می تواند با احساس بهتری مقدمات پذیرایی را آماده سازند.

تهویه مناسب و نورگیر خوب از ویژگی هایی است که یک آشپز خانه کثیف حتماً باید دارا باشد.

المان هایی مانند ماشین ظرفشویی، ماشین لباسشویی، سینک دو قلو برای شست و شو ظروف، اجاق گاز، آبگرمکن، فریزر برای فریز کردن مواد غذایی در آشپزخانه کثیف جای دارند.

 

فلات سبز

 

آشپزخانه کثیف در بالکن

 

اجرای آشپزخانه کثیف در بالکن به دلیل کمبود فضا انجام می گیرد، این امر در منازلی با متراژ کم بسیار پر کاربرد خواهد بود.

اجرای آشپزخانه کثیف در بالکن یکی دیگر از استفاده های بهینه تراس یا بالکن می باشد. 

به دلیل متراژ پایین فضای بالکن، شما  می توانید با استفاده از شلف ها، لوازم مصرفی خود را در آن قرار دهید همچنین از قرار دادن میز غذا خوری و اجرای چند کابینت غافل نشوید.

از پنجره های ریلی با تنوع های فراوان استفاده کنید تا علاوه بر ایجاد زیبایی مانع ورود گرد و غبار به آن فضا شوید.

کفپوش هایی مانند ترموود، پی وی سی و … که قابل شست و شو هستند و دوام بسیار بالایی دارند در اجرای آشپزخانه کثیف در بالکن بسیار پر کابرد است

تراس یا بالکن به دلیل داشتن تهویه ی بسیار خوب گزینه مناسبی برای اجرای آشپزخانه کثیف می باشد و شما به راحتی، بدون ایجاد بو می توانید در این مکان آشپزی کنید.

در کنار همه این المان ها می توان با قرار دادن تعدادی گلدان به زیباتر شدن این فضا کمک کنید، همچمین استفاده از متریال های طبیعی می تواند باعث زیبا و خاص تر شدن طراحی و اجرای آشپزخانه کثیف در بالکن می شود.

مهمترین نکته در اجرای آشپزخانه کثیف در بالکن این موضوع است که بتوانید در کمترین زمان بیشترین بازدهی را داشته باشید.

 

شرکت مهندسین مشاور فلات سبز  متخصص در امر طراحی و اجرای آشپزخانه کثیف در بالکن

جهت دریافت مشاوره با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

بالا
باز کردن چت
چطور می تونیم کمکتون کنیم؟
MENU
مهندسین مشاور فلات سبز