اتاق خواب مستر

اتاق خواب مستر

امروزه در بسیاری از خانه های شیک و مدرن طراحی اتاق خواب مستر دیده می شود چرا که به خانه بهای بسیاری می بخشد.

 

اتاق خواب مستر چیست؟

 

اتاق خواب مستر یا  master bedroom  به عنوان یکی از بزرگترین اتاق خواب ها به شمار میاید، که اغلب در اختیار والدین می باشد.

اتاق خواب مستر به عنوان یکی از مجهز ترین اتاق خواب ها نیز بشمار می رود،  که امروزه به عنوان یکی از مهم‌ترین آپشن‌های هتل‌ها، ویلاها و خانه‌های لوکس تبدیل شده است.

مالکان با سلیقه علاوه بر طراحی و محوطه سازی خارجی ویلا به محوطه داخلی ویلا یا منازل نیز اهمیت می دهند مثل طراحی اتاق مستر که اگر اصولی انجام شود بسیار کاربردی خواهد بود.

اتاق خواب محلی است برای بازیابی انرژی از دست رفته شما ، بنابراین هیچگاه در این فضا چشمانتان را با اکسسوری های شلوغ و افراطی خسته نکنید.

استفاده از دکوراسیون مینیمال در اتاق مستر با توجه به حذف وسایل اضافی و استفاده از رنگ های روشن فضا را برای شما وسیع تر خواهد کرد و از لحاظ بصری هیچگاه  برای شما ایجاد خستگی نمی کند.

بطور کلی سبکی است که همیشه جزء شیک ترند ها می باشد و ایده مناسبی برای اتاق خواب شما بشمار می رود.

معمولاً این اتاق ها، کمد، کلوزت، مبل و سرویس بهداشتی جداگانه دارند.

معمولاً اتاق خواب مستر را با چشم انداز زیبایی در یک ویلا می سازند، اینکه بعد از یک خواب دلچسب با چشم انداز زیبایی از یک منظره مواجه شوید خیلی جذاب خواهد بود.

اتاق خواب مستر معمولا از امکانات رفاهی بیشتری نسبت به سایر اتاق ها برخوردار است.

 

رنگ اتاق خواب مستر

 

در اتاق خواب مستر باید از رنگ های خنثی مثل طوسی، کرم و سفید استفاده کرد، این رنگ ها علاوه بر اینکه آرامش را در فضا ایجاد می کنند باعث می شوند که فضای اتاق بزرگتر به نظر برسد.

بهتر است برای رنگ آمیزی دیوار های اتاقتان از دو یا سه رنگ بهره ببرید، انتخاب رنگ در اتاق خواب مستر اهمیت زیادی دارد زیرا اگر به آن توجه نشود آرامش از آن سلب می شود پس باید بدانیم که چه رنگ هایی مناسب اتاق خواب مستر هستند و از چه رنگ هایی باید پرهیز کرد.

 

حمام و سرویس بهداشتی

در پلان حمام مستر برای دید کمتر، بهتر است حمام را در گوشه اتاق جانمایی کنید   اصولاً در طراحی سرویس بهداشتی برای یک اتاق خواب مستر سرویس فرنگی پیشنهاد می شود به دلیل آلودگی های ناشی از سرویس ایرانی ممکن است وجود آن در اتاق خواب آزار دهنده باشد.

اگر اتاق شما برای قرار گیری وان حمام جای کافی ندارد، از کابین دوش استفاده کنید، و بهتر است برای محدود کردن دید به اتاق از شیشه های سند بلاست شده استفاده کرد.

اگر اتاق شما بزرگ است و فضای کافی در اختیار دارید از وان و جکوزی استفاده کنید.

 

چند ایده جالب برای داشتن یک مستر روم شیک 

 

  • فضایی برای نشیمن در اتاق طراحی کنید
  • اجرای پنجره های بزرگ برای اتاق خواب مستر، فضا را بزرگ و دلباز تر می کند
  • تلوزیون دیواری در اتاق خود قرار دهید
  • آینه می تواند جذابیت اتاق شما را چند برابر کند و همچنین اتاق شما را برزگتر نشان دهد  پس از طراحی آینه در اتاق خود غافل نشوید
  • از طراحی گیاهان در اتاق خود غافل نشوید چرا که طراوت را به فضای شما هدیه می دهند
  • در اتاق خواب خود یک کلوزت و اتاق پرو در نظر بگیرید
  • فضایی برای کتابخانه و میز تحریر در نظر بگیرید  
  • استفاده از نور های مخفی بر دیوار ها که نور ملایم و لایتی را به فضای شما می بخشد می تواند تکمیل کننده این زیبایی باشد.

 

 

طراحی این اتاق ظرافت های خاص خودش را دارد؛ نقش اندازه اتاق در طراحی بهینه آن بسیار تاثیرگذار است. اتاق هر چه کوچکتر باشد، محدودیت بیشتری برای طراحی مستر روم خواهید داشت.

 

شرکت مهندسین مشاور فلات سبز مجری، طراح، مشاور در زمینه مستر روم برای دریافت مشاوره با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

بالا
باز کردن چت
چطور می تونیم کمکتون کنیم؟
MENU
مهندسین مشاور فلات سبز